?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Вчора в Книгарні «Є», видавництво «Темпора», за сприяння Польського Інституту в Києві, провела презентацію книги Яцека Гуґо-Бадера «Біла гарячка». Зустріч відвідали близько 60 осіб.Під час презентації окрім автора книги, були присутні Остап Сливинський – перекладач українською мовою, та видавець.

«Біла гарячка» - репортажі зі світу соціальних низів постсовєцького простору. В книзі автор мандрує Москвою, азійською територією Росії, а також Донбасом, Кримом, Придністров’ям, перевтілюючись та вживаючись в роль бездомного.

Автор розповів, що спілкуючись на рівних з маргіналами, вдавалося дізнатися значно більше про погляди, життя, думки – не лише побачити й почути, але відчути власною шкірою становище бездомних. Яцек Гуґо-Бадер зауважив, наскільки важко жебракувати, наскільки важке це заняття.

Відповідаючи на запитання присутніх про мету написання книги, автор зауважив, що він не філософ, тож лише намагається достовірно розповісти те що бачить та чує перед собою. Також він не ставив за мету, своєю працею змінити долі своїх співрозмовників. «Це інша журналістика» - зауважив Гуґо-Бадер.

На завершення презентації, за найкраще на думку автора запитання, подарували пляшку горілки з однойменною назвою – «Біла гарячка».
Comments

( 6 коментарів — Прокоментувати )
soncevirr
13 березень 2012 12:26 (UTC)
То яке було найкраще запитання? І чому на майстер-класі в УКУ горілку не дарували?
fil0saf
13 березень 2012 12:38 (UTC)
Про те, чи друкувати розповідь, якщо людина довго щось розповідає, але потім говорить, що це все особисте - не для друку. І як Гуго-Бадер реагує на такі прохання.

Думаю вибрали його, тому що воно було останнім. Загалом коли задавали запитання вони були дуже довгі і невнятні.
soncevirr
13 березень 2012 12:51 (UTC)
А, він про це на майстер-класі розповідав детально. Там останнє запитання було "Як ваша дружина це все терпить?"
fil0saf
13 березень 2012 12:57 (UTC)
Цікаво що він на це відповів. Під час презентації він на запитання дуже-дуже коротко відповів.

Думаю, це питання етики, а також проблематика цінностей. Кристина Курчаб-Редліх писала про один випадок, коли вона скористалася інформацією від чеченця, а згодом його та сім'ю було убито. Тож варто замислюватися які наслідки будуть у таких публікацій, і чи настільки важливий текст, аби за нього хтось гинув? Ну і звичайно, чи можна домовитись з людиною про якусь зміну, камуфлювання аби скористатися її інформацією без шкоди для неї.
soncevirr
13 березень 2012 13:26 (UTC)
Ну, Курчаб-Редліх зовсім на інші теми писала. А Гуго-Бадер якраз наголошує - попередити людину про запис - це обовязково. Але перед тим треба привернути її до себе. Відповідальність, звичайно, теж на перших місцях.
fil0saf
13 березень 2012 13:29 (UTC)
поки я про Гуго-Бадера суджу лише за тим, що бачив та чув. От прочитаю ;), знатиму про що у нього мова :)
( 6 коментарів — Прокоментувати )

Profile

fil0saf
Сергій

Latest Month

квітень 2015
S M T W T F S
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Tags

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Terri McAllister